Den, kdy přestal být kotvičník hořký a smazal jsem Facebook

Tak co se stane pokud si smažu účet na Facebooku? Stane se ze mne digitální asociál? Nebo to již nelze vrátit a být člověkem bez identity ny této síti? Určitě to stojí za pokus a musím to zkusit.

Za tři dny po deaktivaci se ozval spolužák, zda mám depku, že jsem zrušil účet na FB a že je zvědavý jak dlouho to vydržím. Hmmm, to jsem zvědavý sám. Hlavně mne zajímá, které důležité vlastnosti této sítě mi budou chybět. Pro všechny případy jsem odstranil účet i G+. Ten je stejně na odstřel, tak vůbec žádná škoda.

Proč jsem FB vlastně používal? Navozoval mi pocit, že jsem s někým v kontaktu. No, to jsem byl, ale vlastně nebyl. prvé řadě mi silně rozmlžil výraz přítel. Pod tím si ve skutečnosti představuji někoho blízkého. Někoho, na koho se mohu v těžkých chvílích obrátit. Popravdě, raději se obrátím na svého psa, ležícího v mé blízkosti, než prostřednictvím chatu na známého někde daleko. Tak k čemu tedy FB? Potřeba sdělovat své zážitky okolí? Dobrá, ale to existuje spousta jiných možností. FB nabízí rychlou cestu, ale ve skutečnosti s výsledke podobným jako sledovat porno v televizi.

Co další sítě? Twitter mám jako noviny technických vychytávek. Asi již od počátku tam udržuji pouze zdroje technických vyjádření. Linked iN? Do dnes jsem nepochopil komu, kromě HR expertům, je tato síť určená. Naštěstí tam nemám potřebu skoro vůbec žádnou, tak mne nijak nerozptyluje.

Když nemáte FB tak nejste v kontaktu se svou rodinou? Asi bych to otočil, pokud nemáte rodinu, tak vám FB kontakt nepomůže. Tak tento argument si také škrtněme.

FB je dobrý přehled zdrojů, které si zvolím? Možná, kdyby FB mi mezi to nevkládal něco, co mne nezajímá. Tedy účinně cílenou reklamu. To je silný rozptylovač. Tedy smůla. Ono to zní, že mí přátelé na FB mi nestojí za čtení těch pár reklam. Asi ano, mí přátelé na FB mohou být mí přátelé i mimo FB, pokud nemohou, pak to nejsou ti, které bych tímto výrazem měl označovat.

Proč v nadpisu uvádím kotvičník? To je takové přírodní afrodiziakum, které je příšerně hořké. Pokud si na něj zvyknete a přestane být hořké, je to signál, že jste dosáhli nějaké hranice a přestává být tak účinné jako zpočátku. Vlastně podobně i Ginkdo Biloba. I ta mi pomáhala kdysi s krevním oběhem, ale dnes její účinky už vůbec nepociťuji. Tak musím změnit něco jiného. Třeba smazat Facebook! Jo! Je to nářez, ale má to něco do sebe!

Napsat komentář