iWatch do myčky nemusí!

… opravdu na iWatch stačí houbička a jar. 🙂 Určitě nepatřím k tm, co vše pravidelně čistí! Zvláště ne to, co používám stále, třeba hodinky.  Ale jednou … až se hodně naštvu, začne údržba. Pravda, některé věci letí do koše, protože by byla údržba dražší, než pořízení věci nové. Ale případ iWatch to prozatím není.

  

Po internetu běhají návody jak odstraňovat otisky prstů, chloupky a podobné blbosti. To může vymýšlet jen ten, kdo nemá co dělat. Takové provozní nečistoty otírám prstem nebo v terénu tričkem, košilí. Na řemínku jsem si ale všiml zaschlých skvrn od kávy a spodní tlačítko nějak neragovalo. Po bližším prozkoumání mne napadla jako řešení situace sprcha.

A co říká k čištění iWatch support Apple?
„Udržujte své Apple Watch čisté a suché. Mýdla, čisticí výrobky, abrazivní prostředky1, stlačený vzduch, čištění ultrazvukem a externí tepelné zdroje můžou Apple Watch poškodit, proto byste je neměli při čištění hodinek používat. 

Hodinky Apple Watch čistěte následujícím způsobem:

  1. Vypněte Apple Watch a sundejte je z nabíječky.
  2. Utřete hodinky Apple Watch měkkým hadříkem, který nepouští chloupky. Pokud je to potřeba, navlhčete hadřík čistou vodou. 
  3. Osušte hodinky Apple Watch měkkým hadříkem, který nepouští chloupky.“

Jsem totální lama a barbar! Hodinky jsem určitě nevypnul, rozebral na tři části a přihodil je k nádobí, respektive na pánvičku. Postříkal jarem a houbičkou vydrhl. Vše jsem opláchl pod tekoucí vodou, utřel hadříkem na nádobí a nechal usušit. Pokud někdo uvádí krytí IP67, není co řešit. Po chvíli následovala sborka jako u samopalu vzor 56 a hotovo.

 

Jen jsem si všiml jednotlivých částí.
Nejméně zubem času byly poškozeny samotné iWatch, vlastně na nich nebylo nic špatně. Milánský tah vlastně také bez zjevného poškození a na vyhlášeném ochranném krytu Spigen Rugged Armor se odřelo zmiňované spodní tlačítko. Přemýšlel jsem, zda je tam vubec potřebné, ale nakonec jsem ho tam nechal. Ať hodinky alespoň někde vykazují patinu. 🙂 Nutno dodat, že nic není věčné a jednou musí skončit. Tak užívám hodinek pokud fungují a odřeniny vnímám jako nezbytnou součást destrukčního procesu.

 

Napsat komentář