Jak se dostat do SPAM listu

Sice vyšel zákon o šíření nevyžádané pošty, ovšem ta se šíří dál, zákon nezákon. Patrně je pro zákonodárce učiněno za dost. Zákon to přece nedovoluje. Ovšem to nevěděli, že se dnes spameři v úvodu duchaplných sdělení omlouvají za nevyžádanou poštu. Tím pro soud přiznávají, že porušují zákon.

Spam asi nenávidí všichni, tedy pokud jej dostávají. Spam, nevyžádaná pošta. Definice je mnohým jasná. Je-li moje oblast zájmu elektrotechnika, pak e-mail s nabídkou finanční analýzy rodinných financí je zcela mimo mísu. Zvláště tehdy, když spameři zasílají svá ubohá sdělení na firemní adresy.

Sice vyšel zákon o šíření nevyžádané pošty, ovšem ta se šíří dál, zákon nezákon. Patrně je pro zákonodárce učiněno za dost. Zákon to přece nedovoluje. Ovšem to nevěděli, že se dnes spameři v úvodu duchaplných sdělení omlouvají za nevyžádanou poštu. Tím pro soud přiznávají, že porušují zákon.

I naše firma je zavalována záplavou tohoto rušivého odpadu. 80% je však ze zahraničí. Ze zbylých 20% je asi 15% z města kde bydlím. Z Brna.

Vždy před začátkem veletrhů jsou naše schránky zásobeny podobnými omluvami s nabídkami hostesek, stavbami stánku nebo ubytování.

Jak se to u nás dnes řeší?
Blacklist a to pro vsech osm našich domén. S těmito lidmi nemá cenu ztrácet čas. Spamovat budou stále. Včera jsem s jedním hovořil po té, co mu robot oznámil, že je drzý spamer. Dozvěděl jsem se, že to vůbec nechápu, prý je to všude normální a že se nám přece omlouvají. Vykopírují seznamy vystavovatelů a ty pak bombardují s jejich problémy. Domnívám se každý má svých starostí dost aby měl chut řešit nabídky, o které si navíc neřekl.

Co se u nás považuje za vrchol stupidity?
Spamy typu: „Předem se omlouvám, že vás obtěžuji …, nebo poznámka, že kontakt získal z veřejně dostupných zdrojů. Zde uvádím jeden typický …

———————————————-

Dobrý den,
předem se omlouvám za nevyžádanou korespondenci. Váš kontakt jsem
získal z veřejně dostupných zdrojů.

Obracím se na Vaši firmu s nabídkou finančního poradenství  v oblasti
firemních  i osobních financí.
Pracuji v tomto oboru již 15 roků a mám odpovídající zkušenosti
v investování a zprostředkování správy majetku klientů.
Mým prvořadým zájmem je spokojený a finančně nezávislý klient,
nikoli finanční instituce, kam klienti své prostředky investují.
V rámci rodinného finančního poradenství  jsem schopen Vám připravit
analýzu Vašich financí a řešení, které Vás může přivést
k finanční svobodě.
Pokud Vás zajímá dopad novely zákona …. blablabla

s pozdravem
Josef Kšica

————————————————

Z uvedeného textu se dozvíme mnohé- Zkusím to popsat …

… předem se omlouvám za nevyžádanou korespondenci … znamená pro příjemce, že jde o spam a dál to nemusí číst.
… Váš kontakt jsem získal z veřejně dostupných zdrojů … je docela jedno zda někoho zastřelíte legálně vlastněnou zbraní nebo nelegálně drženou. Důležitý je způsob využití …
… Obracím se na Vaši firmu s nabídkou finančního poradenství … ovšem mail přišel redaktorům zpravodajství, kteří mají na práci zcela něco jiného, resp. jejich mzda je tvořena jinými aktivitami, než úvahami nad tím, kdo řeší finanční záležitosti.
… Pracuji v tomto oboru již 15 roků … tato část textu je jakási instantní reference, které stejně nikdo nevěří, protože sám autor vědomě porušuje platný zákon a nezná základní pravidla slušné komunikace.
… Mým prvořadým zájmem je spokojený a finančně nezávislý klient … Zde je smutné to, že to nikoho nezajímá co je prvořadým zájmem spamera.

A tak takoví podobní odesílatelé putují do blacklistu pro všechny naše domény. A pro zkvalitnění tohoto blokování náš seznam spamerů sdílíme pro další blokování.

A je to vyřízeno!

Napsat komentář