Nemám čas psát na sociální sítě a stále je sledovat!

Pro někoho neuvěřitelný prohřešek!

Trávím u několika monitorů každý den neuvěřitelné množství času. Používám většinu novodobých vychytávek ať již hw, či sw. Taktéž znám do hloubky různé filozofie práce s plynoucím časem. Jinými slovy, vše co dnes čtu za rady, jak něco dělat lépe, se pouze opakuje něco z minulosti.

Ovšem z toho všeho nejen vyplývá, ale mám to praxí potvrzené, že publikovat na sociálních sítích není tak důležité, jak tvořit především svůj vlastní produkt. Samozřejmě rozumím, že pokud je něčím produktem neustálé plnění sociálních sítí, pak nemůže být lepší v něčem jiném.

Doba koronavirová potvrdila mou domněnku zcela přesně. Za tři měsíce jsem postoval snad všeho všudy snad jen 5 hlášek. Jednoduše jsem neměl čas.

Dokonce jsem vytočil svou prosbou o jinou komunikaci, než komunikací přes sociální síť jednoho tajtrlíka, jehož kariéra by  zrušením některé ze sítí asi rychle skončila. Začínám vidět svět jinou optikou. Stále se rozevírají nůžky mezi tvůrčím světem a světem administrativním. Mezi nimi stojí opravdu vysoká zeď.

 

Patrně jsem velice zpomalený.
Trvá mi vše dlouho. Tedy proti jiným jedincům, kteří jsou se vším rychle hotoví. Jejich výsledky sice končí taktéž velice rychle na smetišti dějin, ovšem na rozdíl ode mne, mají stále co vykazovat za práci.

Čím to?
Takové technické možnosti máme. Jako nikdy před tím. Vše si můžeme dovolit. Aplikace a gadgety se rojí jako houby po dešti tak rychle, že je nakupujeme a nestíháme je ani zkoušet. Natož seriózně používat. O tom, že velká většina vychytávek není často ve větším úhlu pohledu synchronní s principem efektivní práce s časem, ani nepíšu. Vždy se řeší pouze malá úsečka problematiky. Ale pokud si sestavíte svou sestavu nástrojů abyste docílili efektivního konce, zjistíte, že tím, co nabízí lákavé reklamy to jednoduše opravdu nejde.

Jak jsem dopadl?
Asi lépe, než ostatní, co hledají řešení v reklamních oznámeních. Zrušil jsem vše, co mne rozptyluje od úvah. Dovoluji si nezvedat telefon, když něco dělám. A třeba číst poštu občas. A světe div se, sociální sítě jsou někde na konci zájmu. To je řešení jak ze sebe dostat ty nejlepší výsledky! Alespoň pro mne je to řešením!

Napsat komentář