Pozabíjejte zbytečné notifikace!

Při instalaci nové aplikace vždy dejte pozor na povolení, resp. nepovolení oznámení. V minulosti jsem si nechával upozornění na kde, co a pak jsem se nestačil divit. Iphone stále pípal, vibroval, blikal. S příchodem Omnifocusu jsem mnohým notifikacím dal sbohem.

Máte strach, že o něco bez notifikací příjdete?
Já povypínal téměř vše a nic se nestalo. A dokonce do e-mailové pošty se dívám pouze tehdy, kdy vím, že budu mít prostor něco řešit! Pohled di poštovního inboxu vám totiž neplánovaně přeplánuje kalendář ani nevíte jak to dokázal.

Pokud tedy jsem opravdu dlouhodobý uživatel GTD a nedržím zrovna „požární hlídku Národního divadla“, vypnutí iphone na několik hodin je zcela v pořádku.

Začátečník nebo otrávený zaměstnanec se často mylně domnívá, že je hodnotný pro prosezenou židli nebo kolik drobností vyřídí. Priorita má být stanovený plán důležitých cílů, nikoliv zabíjení létajícího hmyzu. Hmyzu se stejně nezbavíme a neubyde ho. Tedy hmyz počká. Co a koho označíme ve svých prioritách za hmyz, je čistě každého věc a pokud někoho za hmyz veřejně onálepkuje, pak je to na jeho odpovědnost. 🙂 Nabídky bank, levnějšího volání, průzkumy, omyly …

Ale jsem v realitě. Sám jsem pro některé jiné hmyzem. Proč ne?

Které notifikace povoluji?
Předesílám, že mě iphone už dlouho nevydává žádné zvuky! I ty mám vypnuté. Notifikace mi vibrují na hodinkách. Nejčastější notifikace mám povoleny od:

 • mého kalendáře
  kde si nastavuji co mne má kdy upozornit, tedy smí vyrušit
 • Omnifocusu
  dtto jako kalendář, jen dlouhodobější aktivity
 • telefonních hovorů
  které mám povolené! Od jisté doby filtruji, filtruji a filtruji
 • SMS
  které povoluji a občas zakazuji

V žádném případě e-mail, Skype, Messenger, Whatsapp … a podobné zabíječe!

Ptáte se proč se nenechat stále rušit?
Na vině je sdílená pozornost! A stav flow, který potřebuji ke skutečné práci. Ale o tom jindy! Už se vám někdy stalo, že celý den něco stále děláte a na konci dne stále nemáte hotovo?

Řešení.
Nenechte se rušit zbytečnými upozorněními třeba na to, že v poslanecké sněmovně se objevil poslanec kretén. To opravdu počká …

 

Napsat komentář