Proč nepoužívat klíčovací pozadí

Green je stará záležitost která rozhodně překonaná není. Otázkou využití klíčování je ovšem na zvážení. V době, kdy streamuje každý a a mnoho aplikací klíčování umožňují, má každý chuť se do toho pustit. Vždyť to bude cool jako v opravdové televizi!

Aby to opravdu cool bylo je nutné splnit mnoho technických pravidel nebo využít existujícího studia ke klíčování připraveného. Zvážit obě varianty až zase tak těžké není, pokud známe všechny technické, časové a finanční náklady. Pokud tyto informace máme, pak přemýšlíme co bude tak jedinečnou přidanou hodnotou takového klíčování, která nelze nahradit jinou alternativou.

V praxi to ovšem vypadá tak, že ti žádostiví pohyblivých obrázků v pozadí nemají ponětí ani o jedné ze zmiňovaných skutečností. K tomu přidejme mnohá nevyužitá studia s vybavenou technikou, kdy jejich představitelé vybarví přednosti tak barvitě, že se žádostivec štěstím rozpouští.

Budu mlčet, nebudu to nikomu rozmlouvat, řekl jsem si mnohokrát. Marně. I nyní, po takové době se stále opakuje stejná situace. Někdo objeví klíčování a nedá pokoj, pokud nezjistí sám na vlastní finanční a časové peněžence, že to byla hrozná blbost.

Klíčování není zcela mimo. Má své místo v mnoha případech. Studia typu ČT24 nebo filmovém průmyslu … pokudmá být výstupem reportáž, konference, rozhovory jejichž výstupem má být především mluvené slovo, ze green opravdu více, než zbytný. Není totiž nic jednoduššího, než použít střihu jiného vstupu.

Velice podobně je na tom i obraz v obraze (PIP), ten se také používá s velkým nadšením. Proč? Protože to technologie nabízí, nikoliv proto, že to má své praktické opodstatnění. A poslední analogii lze uvést použití efektů, přechodů, fontů při tvorbě videa. Snad každý začátečník také využívá všech příkras které jsou v dispozici.

Tak co tedy?
Vykašlat se na všchny blbůstky a věnovat se raději lepšímu obsahu a distribuci. Jen považte kolik materiálů někde leží zapomenuté na Youtube i přes to, že jsou super vymazlená. Naopak reportáž natočená na iphone trhá rekordy bez jakékoliv úpravy.

Pokud nemáte invenci a naopak veliký rozpočet, jděte do toho!

Napsat komentář