Vánoční demence 2017

Demence?

Reklamy prokládané zeleným debilem a jeho dementním skřekem pro stejně dementní nakupující, probouzí vztek ne v jednom z nás. Z pohledu marketéra jde o velmi dobrý počin. Primitivní kecy v reklamách však nepatří žádnému ze skutečných obchodníků, ale geniálním marketingovým specialistům nebo povolaným reklamním agenturám. Pokud vezmeme starý známý fakt, kdy tisíckrát opakovaný žvást se stáva skutečností, pak je mentální zdraví u mnohých spotřebitelů vážně ohroženo.

Někteří, již nakažení pacienti se domnívají, že na Vánoce musí nakupovat dárky. Musí se to proto, že jde o zvyk, tradici kterou přece uznávají všichni. Dnes pod stromečkem překvapíte již málokoho, protože dnešní populace gůglí všechno, všude a nepřetržitě. A také efekt radosti obdarovaného se podstatně snížil, tedy v porovnání třeba s Malým Bobšem, který ze skleněnky dokázal prožívat dětský orgasmus i celé měsíce. Ve skutečnosti žádný z dárku obvykle nepůsobí tak, jak si darující představuje a to zcela bez ohledu na zaplacenou cenu.

Cena za dárky je důležitá především pro obchodníky. A Vánoce jsou pozitivní ekonomickou vlnou především pro ně. Ti úspěšní pak kupují svým blízkým o to víc dražší dárky. Roztáčí tak potřebné kolo ekonomiky, kdy se peníze začínají obracet o to víc. Aby to bylo z pohledu státu zajímavější, přibyla účtenkovka, daňová loterie. Ta naše česká je však podobně chudá jako jsou chudé i české BLACK FRIDAY. Koneckonců tak chudé jako třeba obsah masa v českých špekáčcích nebo stav skutečné bavlny v oblečení z Pakistánu.

Akční bomba. Lidé tomu tak přece říkají a to je přece etymologie naší mluvy. Když to psali na internetu, tak to bude asi pravda. A tak jsou mezi námi notebooky, imbusové klíče, chytré zásuvky a inteligentní žárovky. Bystrý vánoční pozorovatel zjistí, že nejméně upřimný je opravdu obchodník stejně tak jako je neupřimné velké V, které pokrytecky užívá v zájmenech druhé osoby aniž by tušil, zda náhodou neoslovuje i vraha malých dětí. Ale ten by si mohl u obchodníka koupit lízátko a proto je nutné si ho vážit velkým V také. Na jeho obranu však nutno říct, že obchodník bez multiplikace by zřejmě úspěšný nebyl nebo by minimálně neby svou cenou konkurenceschopný.

Apropo, nevíte někdo, kam se uklidit na Vánoce? Existuje ještě na Zemi místo nepokřivené touto „duchovní“ tradicí?

 

? co je bingo

 

 

 

Napsat komentář